Політика етики
Етичні зобов'язання редакторів
Редактор гарантує, що всі матеріали для публікації ретельно відібрані. Редакційна колегія залишає за собою право тактовно відхилити статтю або повернути її на доопрацювання.
Редактор оцінює всі рукописи незалежно від расової, релігійної, національної, політичної приналежності, соціального статусу чи місця роботи авторів.
Редактор дотримується термінів розгляду рукописів: рецензування триває протягом місяця; друк статті – 2‑6 місяців залежно від дати її подання.
Редакція несе відповідальність за прийом статті, присвоєння їй унікального коду, призначення рецензента, забезпечення віртуального зв’язку між рецензентом і автором, повідомлення автора про публікацію чи відхилення рукопису. Зауважимо, стаття може бути відхилена головним редактором, якщо вона не відповідає вимогам збірника наукових праць «Естетика і етика педагогічної дії».
Члени редакційної колегії дотримуються правил конфіденційності на всіх етапах розгляду рукопису. Після позитивного рішення редколегії стаття оприлюднюється в паперовому та електронних варіантах мовою оригіналу (у збірнику, на вебсторінці, електронних ресурсах бібліотек України, сайтах міжнародних наукометричних баз).
Згідно з вимогами Комітету з етики публікацій (COPE) (https://publicationethics.org/) матеріали вебсайту збірника можуть бути відтворені лише за попередньою письмовою згодою авторів і редакційної колегії збірника, а також використані з обов’язковим посиланням на джерело.
Редактор виявляє повагу до інтелектуальної незалежності та інтелектуальної власності автора.
Якщо в опублікованій науковій статті є неточності, редакційна колегія оприлюднює інформацію щодо помилки та (за можливості) виправляє її.
Якщо в процесі підготовки статті порушено чиїсь права, норми наукової етики, редколегія має право вилучити вже підготовлену до друку статтю, повідомити про факт вилучення автора, рецензента та організацію, де проводилося дослідження.
Редколегія збірника не несе відповідальності перед авторами/третіми особами/організаціями за жодну можливу шкоду, заподіяну публікацією.
Етичні зобов'язання рецензентів
Рецензент має адекватно оцінювати відповідність своєї наукової кваліфікації дослідженню, представленому в рукописі, і негайно повернути його в разі певних розбіжностей.
Рецензент повинен об’єктивно та неупереджено оцінювати наукову та філологічну якість рукопису, зважаючи на інтелектуальну незалежність автора.
Рецензент покликаний уникати можливого конфлікту інтересів між собою і автором, негайно повернути рукопис без рецензування, повідомляючи про це редколегію.
Рецензент зобов’язаний розглядати рукопис як конфіденційний документ, не може обговорювати з іншими або використовувати неопубліковану інформацію без згоди автора.
Рецензенти мають фіксувати випадки неправильного цитування робіт інших науковців, чітко обґрунтовувати свої коментарі посиланнями на відповідні джерела.
Рецензент зобов’язаний попередити редакційну колегію про значну подібність аналізованого рукопису з іншими статтями автора.
Рецензент повинен провести рецензію вчасно.
Етичні зобов'язання авторів
Автори несуть повну відповідальність за зміст своїх статей, чіткий опис дослідження (мета, завдання, методи, процедура, результати), об’єктивне формулювання його теоретичної та практичної значущості.
Автор оформлює статтю відповідно до редакційних вимог.
Результати дослідження, представлені в статті, мають бути достовірними та обґрунтованими, відкритими для перевірки іншими фахівцями галузі.
Автор повинен цитувати
- найважливіші публікації або праці, де здійснено вичерпний аналіз стану дослідження порушеної проблеми;
- рукописи кожного вченого, зазначеного в тексті статті;
- знайти, перевірити точність і цитувати оригінальні публікації.
Автор має чітко вказувати в рукописі всі небезпечні прояви та ризики, пов’язані з дослідженням.
Автор зобов’язаний повідомити редакцію про спорідненість поданого рукопису зі своїми попередніми статтями та робити на них покликання (не більше 20% списку першоджерел).
Автору не можна подавати рукописи, котрі описують однакові результати, до кількох журналів як первинну публікацію.
Автор має чітко вказати джерела всієї інформації, поданої в статті.
Інформація, отримана від іншого вченого під час бесіди, листування, обговорення тощо, може використовуватись у статті виключно за його дозволу.
Особиста критика вчених не прийнятна. Доцільна лише критика експериментальних або теоретичних положень.
Автор повинен включити реальних учасників підготовки рукопису до списку співавторів, які разом відповідають за оприлюднені результати. Автор колективної статті, котрий контактує з редакцією, несе відповідальність за згоду інших авторів на її друк у збірнику «Естетика і етика педагогічної дії».
Автори мають уникати будь-яких конфліктів інтересів, які може викликати публікація інформації, представленої в рукописі.
Механізм усунення порушень публікаційної етики
Редакційна колегія (або читачі) мають право вжити визначених заходів за умов будь-якого порушення етики публікації.
Редакційна колегія або рецензент за умов порушення етичних положень діють відповідно до правил, встановлених Комітетом з етики публікацій (COPE) (https://publicationethics.org/).
Редколегія, орієнтуючись на принцип пріоритету наукової дискусії, надає можливість авторам критикованих статей відповісти на критику на сторінках збірника.
Редакційна колегія гарантує забезпечення належного проведення розслідування етичних порушень, а також оперативне й конструктивне вирішення проблеми.