Подання

Під час подання рукопису до журналу автори повинні підтвердити його відповідність всім встановленим вимогам, вказаним нижче. В разі виявлення невідповідності поданої роботи пунктам цих вимог редакція повертатиме авторам матеріали на доопрацювання.

  • До опублікування у збірнику наукових праць «Естетика і етика педагогічної дії» приймаються статті, які раніше не друкувалися в наукових виданнях і відповідають тематиці видання, а також рецензії або огляди нової науково-педагогічної літератури; повідомлення та звіти про наукові заходи (конференції, конгреси, з’їзди, симпозіуми тощо).
  • Стаття не має містити інформації, забороненої до поширення згідно з чинним законодавством України.
  • Обсяг статті – 10-15 сторінок.
  • Авторів статті може бути не більше 5 осіб. Між зазначеними авторами немає конфлікту інтересів і претензій щодо інтелектуальної власності.
  • Матеріали до друку подаються в електронному вигляді на сайт збірника наукових праць (http://aesthetethicpedaction.pnpu.edu.ua) або на e-mai редакції: vpee2011@ukr.net

Технічні вимоги до статті:

  • Текст статті має бути набраний і відредагований у редакторі Word, без переносів, збережений у форматі doc або rtf, шрифт Times New Roman, 14 кегль, міжрядковий інтервал – полуторний, відступ – 1,25 см, вирівнювання – по ширині, всі поля – по 2 см, відступ між словами – 1 пробіл.
  • Таблиці та діаграми створювати у редакторах Word або Excel. Елементи графіки мають бути згрупованими. Колір тексту та графіків – чорно-білий. Підписи до рисунків і таблиць набирати шрифтом Тіmes New Roman 12 кеглем. Рисунки й таблиці розміщуються в тексті статті з вирівнюванням по центру сторінки, без обтікання текстом у рамках поля набору. Рисунки й таблиці подаються в статті безпосередньо після тексту, де їх згадано вперше. На кожну формулу, таблицю, рисунок, графік у тексті мають бути обов’язкові покликання.
  • Лапки – «». Якщо є цитата в цитаті або в цитаті міститься слово в лапках, то зовнішні лапки – «», а внутрішні – “”.
  • Нерозривні пробіли (Ctrl + Shift + пробіл) застосовуються між ініціалами, ініціалами та прізвищем, словом і наступним тире, у датах, останнім словом і покликанням, сторінкою та її цифровим позначенням (с. 22).
  • Нерозривний дефіс (Ctrl + Shift + дефіс) ставиться між цифрою і словом (літерами), між цифрами, які позначають календарні роки (2022‑2023), у буквених нарощеннях біля цифр (90‑х)

Вимоги до оформлення анотацій до статей українською мовою:

  • анотація українською мовою – до 10 рядків тексту, обов’язково 5-7 ключових слів;
  • розширена анотація англійською мовою – 2/3 сторінки тексту (1800 знаків), 5-7 ключових слів (до статті обов’язково додається текст англомовної анотації українською мовою для перевірки літературним редактором іноземних текстів).

Вимоги до оформлення анотацій до статей іноземною мовою:

  • анотація мовою оригіналу – до 10 рядків тексту, обов’язково 5-7 ключових слів;
  • ідентичні анотації англійською та українською мовами – 2/3 сторінки тексту (1800 знаків), 5-7 ключових слів;

Структура основного тексту статті (елементи структури в тексті виділяються жирним шрифтом, не повторюються):

  1. Постановка проблеми.
  2. Аналіз останніх досліджень і публікацій.
  3. Мета статті.
  4. Методи дослідження.
  5. Виклад основного матеріалу.
  6. Висновки.
  7. Перспективи подальших досліджень. (Витяг із Постанови Президії ВАК України від 15.01.2003 р. № 7-05/1).

Вимоги до оформлення списку використаної літератури:

  1. Список літератури мають складати не менше 7 актуальних джерел (монографії, дисертації, статті з авторитетних вітчизняних і зарубіжних видань, зокрема й збірника «Естетика і етика педагогічної дії» тощо), на які є покликання в тесті. Джерельна база історичних статей повинна укладатися згідно з вимогами відповідних досліджень.
  2. Самоцитування не може перевищувати 20%, що додатково свідчить про оригінальність поданої статті.
  3. Якщо першоджерело має DOI, його обов’язково зазначають. Наприклад: Gonot-Schoupinsky, F. (2023). From positive psychology to positive biology: laughter and longevity. Exploration of Medicine, 4, 1109–1015. Retrieved from https://doi.org/10.37349/emed.2023.00198
  4. Покликання у статті та список використаної літератури (останній подається в кінці статті мовою оригіналу) оформлюються згідно з вимогами АРА – American Psychological Association Style (методичні рекомендації додаються; пропонуємо також скористатися онлайн‑конвертером за стандартом АРА: http://reffor.usабо http://www.citationmachine.net).
  5. Після англомовної анотації зазначається підзаголовок «References» і подається перекладений і транслітерований латиницею список використаної літератури, який оформлюється так:
  • весь список літератури транслітерується із збереженням стилю АРА. Для автоматизації процесу транслітерації рекомендується використовувати онлайн-сервіси. Для транслітерації українського тексту латиницею слід застосовувати Постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 р. № 55 (http://translit.kh.ua/#passport); для інших мов застосовуються регіональні сервіси. Англомовні джерела не транслітеруються;
  • назви статей, конференцій, журналів, книг тощо перекладаються англійською мовою та зазначаються у квадратних дужках;
  • у кінці кожного транслітерованого джерела, окрім англомовного, зазначається англійською мовою в квадратних дужках мова оригіналу (українська, польська, німецька тощо). Наприклад: Вовк, М. П, Грищенко, Ю, В., Соломаха, С. О., Філіпчук, Н.О., & Ходаківська, С. В. (2021). Педагогічна освіта в Україні: теорія і практика: словник. Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України. Київ. Взято з https://lib.iitta.gov.ua/728146/; Vovk,  P., Hryshchenko, Yu. V., Solomakha, S. O., Filipchuk, N. O., & Khodakivska, S. V. (2021). Pedahohichna osvita v Ukraini: teoriia i praktyka [Pedagogical education in Ukraine: theory and practice]: slovnyk. Ivan Ziaziun Institute of Pedagogical Education and Adult Education of the National Academy of Educational Sciences of Ukraine. Kyiv. Retrieved from https://lib.iitta.gov.ua/728146/ [in Ukrainian].
  1. Список використаної літератури та «References» (абзац навислий 1,25 мм) вибудовується відповідно за українським і латинським алфавітом, тому їх порядок часто не співпадає.

До статті додаються:

  • відомості про автора українською та англійською мовами: прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи, посада, телефон/факс (службовий, мобільний), e-mail;
  • статті магістрантів, аспірантів, здобувачів (осіб, які не мають наукового ступеня) обов’язково супроводжуються рецензією, підписаною доктором чи кандидатом наук (підпис рецензента засвідчується печаткою в кадровому підрозділі).