Фінансування журналу

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка

Poltava V. G. Korolenko National Pedagogical University

Спонсори

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка є одним із найстаріших вищих навчальних закладів України. Його створено 1 липня 1914 року, коли за імператорським указом у Полтаві засновано учительський інститут. 28 грудня 1946 року Полтавському  педагогічному інститутові присвоєно ім’я В. Г. Короленка. Постановою Кабінету Міністрів України №448 від 9 грудня 1999 року на базі Полтавського державного педагогічного інституту створено Полтавський державний педагогічний університет імені В. Г. Короленка. Указом Президента України від 25 листопада 2009 року № 970/2009 Полтавському державному педагогічному університету надано статус національного.

Ректор університету – М. І. Степаненко, академік АН Вищої освіти України, доктор філологічних наук, професор, член Національної спілки журналістів України, заслужений діяч науки і техніки України.

Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка – багатогалузевий вищий навчальний заклад, що здійснює інноваційну, освітню, наукову діяльність за різними ступенями вищої освіти, є одним із провідних наукових і методичних центрів регіону, має розвинуту інфраструктуру навчальних, наукових підрозділів, сприяє поширенню освітніх, наукових знань і провадить культурно-просвітницьку діяльність.

Основною метою діяльності університету є підготовка, згідно з державним замовленням і договірними зобов’язаннями, висококваліфікованих фахівців. Основними завданнями університету є: провадження на високому рівні освітньої діяльності, яка забезпечує здобуття особами вищої освіти відповідного ступеня за обраними ними спеціальностями; здійснення наукової та інноваційної діяльності шляхом проведення наукових досліджень і забезпечення творчої діяльності учасників освітнього процесу, підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації й використання отриманих результатів в освітньому процесі та виробничій діяльності; сприяння конкурентоспроможності випускників університету та їхньому працевлаштуванню через забезпечення належної теоретичної і практичної підготовки.

Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих НАПН України (до 2008 р. – Інститут педагогіки і психології професійної освіти НАПН України) засновано 1993 року за ініціативи знаних в Україні та зарубіжжі науковців – доктора філософських наук, професора, академіка НАПН України, першого директора установи Івана Андрійовича Зязюна і доктора педагогічних наук, професора, дійсного члена НАПН України Неллі Григорівни Ничкало. Наукові традиції та досягнення, закладені фундаторами, продовжує збагачувати колектив інституту на чолі з доктором педагогічних наук, професором, членом-кореспондентом НАПН України Ларисою Борисівною Лук’яновою.

Науковці інституту спрямовують свою діяльність на дослідження таких проблем: особистісний і професійний розвиток дорослого населення; моніторинг якості освіти; технології навчання дорослих; педагогічні проблеми професійної підготовки дорослого населення у зарубіжних країнах; особистісний і професійний розвиток дорослого населення.

На основі інституту створено Центр освіти дорослих, до структури якого входять: центр підвищення кваліфікації, психологіч­ний консультативно-тренінговий центр, центри педагогічної майстерності. В академічній інституції функціонує докторська педагогічна і кандидатська психологічна спеціалізовані вчені ради із захисту дисертацій, аспірантура та докторантура. Інститут є засновником і співзасновником п’ятьох фахових видань («Педагогіка і психологія професійної освіти», «Порівняльна професійна педагогіка»; «Освіта дорослих: теорія, досвід, перспективи», «Естетика і етика педагогічної дії», «Імідж сучасного педагога»), а також польсько-українського, українсько-польського щорічника «Професійна і неперервна освіта» («EDUKACJA ZAWODOWA I USTAWICZNA»).

При Інституті діють недержавна Громадська спілка «Українська асоціація освіти дорослих» (2015 р.), яку було прийнято у члени Європейської Асоціації освіти дорослих (2016 р.), та Громадська організація «Культурно-освітня ініціатива» (2016 р.), метою діяльності яких є сприяння розвиткові формальної, неформальної та інформальної освіти в Україні. У 2016 р. відкрито кафедру ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта педагога ХХІ століття».